Změříme Vám zrak

Váháte-li, zda již potřebujete brýle, můžete přijít na nezávaznou konzultaci, kdy Vám oční specialista vysvětlí a doporučí řešení vyšetření zraku. picture vysetreni zrakuMáte-li pocit, že Váš zrak přestává být ostrý, že máte unavené oči nebo Vás bolí hlava, je vhodné navštívit očního optika a nechat si změřit zrak. Přímo ve vyšetřovně eRI Optik, Svobody 14, 350 02 Cheb, Vám změříme potřebné dioptrie. Je možné se objednat na telefonním čísle 774 735 250. Vyšetříme Vám zrak v Chebu a též i v Aši, Rybniční 2902, tel. 730 154 924. Přijďte!

Jak číst lékařský předpis

Abychom vám mohli zhotovit odpovídající brýlové čočky, je třeba, abyste si od nás nechali změřit svůj zrak. Pokud jste ale navštívili očního lékaře, jenž pro vás vyplnil níže ilustrovaný lékařský poukaz na dioptrické brýle, vysvětlíme vám jeho obsah.

Při návštěvě lékaře vždy chtějte změřit PD hodnotu, neboli vzdálenost zornic, která je stěžejním údajem pro správné zabroušení čoček (na zakázkovém listu z naší optiky je vždy PD uvedeno).

Políčko A pro pravé oko a políčko D pro levé oko musí být vždy vyplněno. Osu cylindru a cylindr (políčko B, C, E, F) je na poukazu vyplněno pouze v případě, trpíte-li astigmatismem.

Ujistěte se, než půjdete k nám do eRI Optik s.r.o., že lékařský poukaz, není starší 6 měsíců. Pokud máte oční vadu, která je stabilní již déle než rok, můžete použít poukaz i starší než 6 měsíců, ale ne starší než 2 roky.

 

VYSVĚTLENÍ pojmů:

Dioptrie je jednotka pro optickou mohutnost čočky.

Cylindr je hodnota, která se vyplňuje pouze u osob, které trpí oční vadou zvanou astigmatismus. Astigmatismus je nejčastěji vrozený a je způsoben nerovnoměrným zakřivením rohovky (přední průhledné části oka).

Osa cylindru -Ax v zápise znamená směr osy cylindru. Využívá se klasické úhlové stupnice v rozsahu 0° až 180°, pro obě oči orientované podle mezinárodní dohody oftalmologů stejným směrem, a to proti směru chodu hodinových ručiček (TABO-schéma).

 

Obchod Cheb

Naše  prodejna oční optiky v Chebu

Obchod v Aši

Neváhejte! Přijďte!

Pracovní doba Cheb

Pondělí, úterý a čtvrtek
od 9 do 17.30 hodin

Středa a pátek
do 16 hod.

Sobota
od 10 do 12 hodin

Pracovní doba Aš

Pondělí až pátek od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin

Sobota zavřeno